{{ctrl.notification}}
چند روز قبل از پرواز بلیط هواپیما بخریم؟

امکان رزرو بلیط هواپیما از ماه‌ها قبل وجود دارد. 

امکان رزرو بلیط هواپیما از ماه‌ها قبل وجود دارد. اما گاهی اوقات قیمت بلیط هواپیما در روزهای نزدیک به پرواز ارزان‌تر می‌شود. بنابراین در صورتی که شرایطتان اجازه می‌دهد، رزرو آنلاین بلیط هواپیما را به روزهای نزدیک پرواز موکول کنید. البته اگر قصد سفر در ایام پرسفر نظیر تعطیلات را دارید، باید هر چه زودتر رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید.

کسانی که اهل خرید هستند می‌دانند که خرید هر چیزی قلق مخصوص به خود را دارد. این موضوع شامل حال خرید بلیط هواپیما هم می‌شود. زمان‌هایی هستند که می‌توانید بلیط تان را با قیمت بهتری بخرید و البته زمان‌هایی هستند که بلیط ها با قیمت گران‌تری عرضه می‌شوند. نکاتی مانند اینکه در هنگام مناسبت‌ها، قیمت‌ها روی به افزایش می‌آورند از مواردی است که همه ما نسبت به آن آگاهی داریم. اما موارد بااهمیت دیگری هم وجود دارند که بهتر است از آن‌ها آگاه باشید. اگر برای سفر از هواپیما زیاد استفاده می‌کنید در این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما را با یکدیگر بررسی کنیم.

پیش از مطالعه ادامه مقاله، اگر قصد سفرهای خارجی را دارید ویدئوی زیر می تواند بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای خارجی را در ۱ دقیقه به طور علمی به شما نشان دهد.

نکاتی مهم در مورد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما

معمولا توصیه می‌شود که برای خرید بلیط ارزان‌تر هرچه زودتر نسبت به خرید بلیط خود اقدام کنید. البته اینکه خرید بلیط هواپیمای خود را به روزها و لحظات آخر موکول نکنید واقعا مهم است و می‌تواند باعث شود بلیط ارزان‌تری تهیه کنید، اما به یاد داشته باشید که خرید بسیار زودهنگام بلیط برای شما صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

قیمت بلیط ها در اوایل عرضه با قیمتی بالاتر عرضه می‌شوند. البته این قیمت بالاتر از میزان استاندارد نیست و معمولا با گذشت زمانی از آن احساس می‌شود که برای تکمیل ظرفیت هواپیما باید از قیمت‌های به‌صرفه‌تری جهت ارائه به مشتریان استفاده شود. اما شک نکنید که به تعویق انداختن رزرو بلیط به روزها و یا ساعت‌های آخر اصلا کار مناسبی نیست. در برخی موارد می‌توانید در زمان‌های کم تردد از پیشنهادهای ویژه بهره ببرید و بلیطی ارزان قیمت تر تهیه کنید.

البته این موارد در روزهای عادی صدق می‌کند و درصورتی‌که تعطیلات یا مناسبت مهمی پیش روی دارید، بهتر است زودتر نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید تا با مشکلی در جهت تامین بلیط خود روبرو نشوید.

 

نکاتی مهم در مورد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما

 

بهترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیما

به یاد داشته باشید که برای تهیه بلیط با بهترین قیمت، در صورت امکان زمان بلیط خود را به اواسط هفته موکول کنید. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بهترین زمان خرید بلیط هواپیما هستند. طبق تجربیات به‌دست‌آمده روزهای چهارشنبه تا شنبه گران‌ترین روزها برای خرید بلیط هواپیما هستند. البته به یاد داشته باشید که تهیه بلیط در اواسط هفته یا خرید بلیط چارتر همیشه ارزان‌تر نخواهد بود و حتی در مواردی که مسیر پرتردد باشد ممکن است گران‌تر از حالت‌های دیگر باشد. طبق مواردی که ذکر شد، درصورتی‌که مجبور هستید در زمان خاصی نسبت به سفر خود اقدام کنید، انتخاب‌های کمتری پیش روی خود خواهید داشت.

هر بلیط هواپیما ممکن است در روزهای یک ماه، در ساعت‌های یک روز، در روزهای مختلف هفته و حتی در ماه‌هایی از سال متفاوت باشند. برای مثال پیشنهاد می‌کنیم از بلیط های ساعت‌های صبح برای سفر استفاده کنید. استفاده از بلیط های صبح مزایای مخصوص به خود را دارد. مهم‌ترین نکته در مورد قیمت این بلیط‌هاست. بلیط های صبح معمولا تقاضای کمتری دارند و به همین دلیل از قیمت نسبتا بهتری برخوردار هستند.

طبق آمارها پروازهای صبح تأخیر کمتری در حرکت و در رسیدن به مقصد دارند. نکته‌های انحرافی جذابی نیز در مورد پروازهای صبح وجود دارد. به دلیل خلوت‌تر بودن فرودگاه در زمان پروازهای صبح فرآیند تحویل بار و گذر از گیت با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. ضمنا در صورت رزرو بلیط صبح می‌توانید در صورت از دست دادن پرواز از پروازهای بعدی استفاده کنید و باعث تأخیر یک‌روزه در سفر شما نخواهد شد.

 

بهترین روز برای خرید بلیط هواپیما

 

معمولا کم سفرترین ماه‌های سال، ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن هستند و این ماه‌های بهترین ماه‌های سال برای رزرو بلیط هواپیما و دیگر وسایل نقلیه محسوب می‌شوند.

 

چطور بلیط هواپیمای مناسب تهیه کنیم؟

البته بهترین زمان برای خرید هواپیما تنها شامل قیمت بلیط هواپیما نیست و عواملی همچون امکان تهیه بلیط و موجود بودن آن و یا عدم تأخیر در پرواز نیز ازجمله مواردی هستند که باعث می‌شوند بیشتر به دانستن بهترین زمان خرید بلیط هواپیما نیاز پیدا کنیم. ازآنجایی‌که بررسی مداوم قیمت و موارد مختلف بلیط های مختلف به‌صورت حضوری نیازمند زمان و حوصله بسیاری است می‌توانید اطلاعات پروازها را به صورت آنلاین از طریق وبسایت رزرو آنلاین بلیط سامتیک بررسی کنید تا بتوانید از اطلاعات لحظه‌ای بلیط هواپیما و دیگر وسایل نقلیه آگاهی پیدا کنید.

 

بهترین زمان خرید بلیط چارتری

همه ما می‌دانیم که یکی از بهترین راه‌ها برای تهیه بلیط ارزان قیمت خرید بلیط چارتر است. از طرفی می‌دانیم که بلیط چارتر در بسیاری از موارد ممکن است با قیمت بیشتر از قیمت معمولی نیز ارائه شود. حتی خرید بلیط چارتر هم‌زمان مخصوص به خود را می‌طلبد. چه زمانی می‌توانید بلیط چارتر با قیمتی زیر قیمت اصلی تهیه کنید؟

 

چطور بلیط هواپیمای ارزان بخریم؟

 

معمولا در مسیرهای پر رفت‌وآمد و به‌اصطلاح پرمشتری، آژانس‌های هواپیمایی، صندلی‌های یک هواپیما را برای مدتی اجاره می‌کنند و می‌توانند آن را با توجه به شرایط مختلف با هر قیمتی که مدنظر دارند برای رزرو در دسترس قرار دهند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که بدانید چه زمان می‌توانید بلیط چارتر را با قیمت کمتری تهیه کنید.

همین مسیرهای پرتردد در زمان‌هایی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم و در بسیاری از زمان‌های دیگر دارای مشتری کمتری هستند. این زمان ها بهترین زمان خرید بلیط چارتری هستند. برای مثال در ماه اردیبهشت به دلیل اینکه مسافران در سفرهای نوروزی دلی از عزا درآورده‌اند و دیگر وقت کار است، کمتر به سفر می‌روند و در این زمان آژانس‌های هواپیمایی پیشنهادهای وسوسه‌برانگیز خود را بر روی میز قرار می‌دهند. با توجه به اینکه این زمان ازنظر آب و هوایی زمان مساعدی برای سفر است، می‌توان آن را یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید بلیط هواپیما به حساب آورد.

یکی دیگر از راه‌های خرید بلیط ارزان قیمت تهیه بلیط در فصل‌های نامناسب است. بله، فصل‌های نامناسب به مقصدهای مناسب. درصورتی‌که در فصل‌های سرد با سفر به مناطق سردسیر مشکلی ندارید می‌توانید بلیط هایی باقیمت‌های مناسب تهیه کنید. یا برای مثال در فصل تابستان سفر به مناطق گرم‌تر همچون کیش، قشم، بندرعباس و مقاصد گرم دیگر کاملا به‌صرفه است.

 

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای خارجی و داخلی

عواملی که باعث می شوند بهترین زمان برای رزرو بلیط پرواز خارجی و پرواز داخلی متفاوت باشند بسیار کم، اما دارای اهمیت بسیاری هستند، چرا که عدم توجه به این همین عوامل ممکن است باعث شود بسیار ضرر کنید. برای مثال اگر قصد بلیط پرواز داخلی را دارید مواردی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم برای شما کافیست.

رعایت مواردی که بالاتر ذکر کردیم در رزرو بلیط پروازهای خارجی نیز دارای اهمیت زیادی هستند، اما موارد دیگری هم وجود دارند که با در نظر گرفتن آن ها می توانید بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما را برای سفر به خارج از کشور مشخص کنید. برای مثال یکی از موارد مهم توجه به مناسبت ها و یا تعطیلات است. در ایام نزدیک به کریسمس بلیط های سفرهای خارجی به قیمت بالاتری می رسند و باید با بررسی مداوم بهترین زمان را برای تهیه بلیط بررسی کنید.

مورد دیگری که لازم است به آن توجه کنید زمان های پرتردد در مسیرهای پرتردد است. برای مثال در برخی از فصل های سال، به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوایی یا موارد دیگر، تردد در یک مسیر بیش از حالت معمولی است. این زمان بدترین زمان ممکن برای رزرو بلیط است. البته در صورتی که محدودیت زمانی دارید، پیشنهاد می کنیم زودتر بلیط خود را تهیه کنید تا به مشکلی فراتر از قیمت بلیط (عدم وجود بلیط) برخورد نکنید.

 
date_range پنجشنبه 04 اردیبهشت 1399 remove_red_eye 1381 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192925817
05138538413
پرواز خارجی
09192925817
05138538415
اتوبوس
09192925817
05138538415
هتل داخلی
09192925817
05138538415
هتل خارجی
09192925817
05138538415
تور داخلی
09192925817
05138538415
تور خارجی
09192925817
05138538415
بیمه مسافرتی
09192925817
05138538415
ویزا
09192925817
05138538415
ثبت نظر
chat 0