{{ctrl.notification}}
سفر با کوله پشتی بک پکری
اگر می‌خواهید بدون ماشین شخصی سفر کنید و البته روحیه‌ای ماجراجو دارید، بهتر است سبک جدیدی از گشت و گذار را امتحان کنید. کوله گردی یا بک پکری یکی از انواع سفر است که بیشتر برای آدم‌هایی با روحیه‌ی ماجراجو و کسانی که دید ساده‌تر و لذت‌بخش‌تری به زندگی دارد پیشنهاد می‌شود.

سفر همیشه برای ما با چمدان‌های بزرگ و وسایل ریز و درشت تصویر می‌شود. این یکی از عادت‌های آدم‌هاست که در تلاش برای جمع آوری همه‌ی وسایل رفاهی هستند تا سفری بی کم و کاست را تجربه کنند. این سبک از سفر اگرچه ممکن است راحتی بیشتری را برای ما به ارمغان بیاورد، اما تنها برای سفر‌هایی با اتومبیل شخصی مناسب است.

اگر می‌خواهید بدون ماشین شخصی سفر کنید و البته روحیه‌ای ماجراجو دارید، بهتر است سبک جدیدی از گشت و گذار را امتحان کنید. کوله گردی یا بک پکری یکی از انواع سفر است که بیشتر برای آدم‌هایی با روحیه‌ی ماجراجو و کسانی که دید ساده‌تر و لذت‌بخش‌تری به زندگی دارد پیشنهاد می‌شود. با ما در این مطلب همراه شوید تا در کنار هم سبک‌تر سفر کردن را یاد بگیریم.

 

بک پکر‌ها چه کسانی هستند؟

حتما در سال‌های اخیر عبارت‌هایی مانند سفر با کوله پشتی یا کوله گردی را زیاد شنیده‌اید. سبکی از سفر که به دلایلی مانند پایین آمدن هزینه‌ی سفر، ساده‌تر کردن سفر و امن‌تر شدن شهر‌ها برای مسافران مورد استقبال قرار گرفته و حالا بسیاری از علاقه‌مندان به مسافرت، آن را به عنوان یک سبک و فرهنگ در لغت‌نامه‌ی سفر پذیرفته‌اند. بک پکر‌ها انسان‌هایی علاقه‌مند به سفر هستند که یک روز تصمیم به شروع راهی ماجراجویانه می‌گیرند؛ کوله پشتی خود را برمی‌دارند و به دل جاده می‌زنند. اما همه چیز به این سادگی نیست.

ویژگی‌های کوله گرد‌ها

برای شروع یک سفر با کوله پشتی ابتدا باید راه و روش آن را یاد بگیرید. اولین قدم برای ورود به این دنیای پر از شگفتی، تقویت بعضی از خصوصیات اخلاقی در خودتان است. با شناخت این خصوصیات می‌توانید بفهمید که آیا این نوع از سفر برای شما لذت بخش خواهد بود یا نه؟

ماجراجو باشید

پیش از هرچیز باید بدانید که مسیری که پا در آن گذاشته اید یک ماجراجویی واقعی است. پس لازم است خود را برای اتفاقات مختلفی آماده کنید. این اتفاقات می‌تواند به سادگی باز شدن بند کفش شما و یا به پیچیدگی پیدا نکردن محلی برای استراحت و خواب باشد. داشتن روحیه‌ای ماجراجویانه لازمه‌ی رویارویی با این مشکلات است. منظور از روحیه ماجراجویانه خصوصیتی شبیه به شجاعت نیست. شما می‌توانید در دسته‌ی انسان‌های بسیار شجاع نباشید، اما میل به ماجراجویی و کشف اتفاقات تازه در شما وجود داشته باشد.

سفر با کوله پشتی

لوازم مورد نیاز برای سفر با کوله‌ پشتی:

لوازم ضروری

 • کوله پشتی: شما به یک کوله پشتی خوب احتیاج دارید. کوله‌ سفری دارای یک فریم فلزی سبک است که به ایستایی و جابه‌جا کردن کوله کمک می‌‌کنند. کوله‌پشتی‌هایی که فریم فلزی آن‌ها داخل کار شده‌است، در مقایسه با کوله پشتی‌هایی که فریم آن‌ها در لایه بیرونی است، بهتر هستند. انواع کوله‌پشتی جدید دارای فریم داخلی هستند که حس بهتری روی کمر دارند و انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. کوله پشتی سفر شما حتما باید دارای بند جلوی سینه برای حفظ تعادل بدن و بند دور لگن برای انتقال بخشی از وزن بار از کمر به لگن باشد.
 • کیسه خواب: بسیار ضروری است؛ حتا اگر فکر می‌کنید که آب و هوا آن‌قدر خوب باشد که نیازی به کیسه خواب نخواهید داشت، ممکن است در طول شب هوا به طرز غیرمنتظره‌ای سرد شود. همینطور وقتی شما قرار است شب را در کیلومتر‌ها دورتر از هر آبادی بگذرانید، خیلی مهم است که بدن خود را گرم نگه‌دارید تا مریض نشوید.
 • چادر: به شما کمک می‌کند که موجودات مختلف را از خود دور نگه‌دارید؛ عنکبوت، پشه، مار و موجودات بزرگتر، فرقی نمی‌کند. چادر بین شما و آن‌ها، نوعی حفاظ ایجاد می‌کند که در طبیعت لازم است. شما نیاز به یک چادر خیلی سبک دارید، مثل چادر مخصوص کوله پشتی که سایز و وزن کمی داشته باشد. فراموش نکنید گرم به گرم وزن وسایلی که می‌خرید را باید درنظر بگیرید.
 • زیرانداز چادر: به اندازه چادر مهم است. سعی کنید زیراندازی که می‌خرید ضدآب باشد تا رطوبت زمین به شما نرسد. زیرانداز چادر اجازه نمی‌دهد که اجسام سخت و تیز مثل سنگ‌‌ها، در کف چادر شما را اذیت کند. دقت کنید که اندازه زیرانداز را نسبت به ابعاد کف چادرتان انتخاب کنید؛ زیرانداز چادر نباید به دیواره‌های چادر بچسبد، چرا که در صورت بارش باران، رطوبت دیواره‌ها به زیرانداز منتقل نشود.
 • فیلتر آب: قرص‌های تصویه کننده آب را فراموش کنید. بر اساس تجربه، کسانی که از فیلتر تصویه آب استفاده کردند به مراتب کمتر مریض شدند. وقتی که در طبیعت از فیلتر تصفیه آب استفاده می‌کنید مطمئن باشید که آب را از جایی که آب در حرکت است برداشته‌اید. هیچ‌وقت از آب راکد استفاده نکنید.
 • بطری آب: شما به یک بطری یا قمقمه آب احتیاج دارید که فقط مخصوص آب باشد.
 • لیوان: یک لیوان دسته دار ترجیحا دردار که بتواند نوشیدنی گرم را تا مدتی گرم نگه دارد و همینطور حشره داخل آن نرود.
 • هد لامپ: چراغ قوه جای هدلامپ را نمی‌گیرد. اگر شب را در طبیعت می‌گذرانید حتما به یک هدلامپ احتیاج پیدا خواهید کرد.
 • چاقو سفری: در سفر بسیار کاربرد دارد و خیلی از کاربردهای آن برای شما غیرمنتظره است. یک چاقوی سبک و کوچک تاشو خیلی از نیازهای شما را برآورده می‌کند.
 • آتش: وسایلی که برای راه انداختن آتش باید به همراه داشته باشید، کبریت، فندک، آتشزنه و کمی اطلاعات درمورد راه انداختن آتش به روش سنتی. شما باید حداقل ۲ مورد از لوازم بالا را همراه خود داشته باشید تا بتوانید در طبیعت آشپزی کنید، گرم بمانید و در مواقع اضطراری یا علامت دادن، دود درست کنید.
 • بوت: کفش شاید برای سفرهای خیلی کوتاه خوب باشد، اما وقتی شما یک کوله پشتی حداقل ۳۰ لیتری حمل می‌کنید، یا در مسیرهای شیب‌دار، خیس یا صخره‌ای راه می‌‌روید، حتما یک جفت بوت ضدآب خوب و راحت احتیاج دارید.
 • قطب‌‌ نما: می‌توانید قطب نمای دیجیتال یا آهنربایی داشته باشید. اما پیشنهاد می‌کنیم که یک قطب نمای آهنربایی معمولی به جای قطب نمای دیجیتال انتخاب کنید. قطعا قطب نمای دیجیتال دقیق‌تر است اما ممکن است از کار بیافتد و در شرایط جوی سخت شما را به شدت ناامید کند.
 • کمک‌های اولیه: در هر کوله پشتی ضروری است لوازمی مانند کرم ضدآفتاب، ضدعفونی کننده، مسکن، بانداژ، نخ و سوزن، پماد ضد سوختگی و پماد نیش حشرات وجود داشته باشد.

لوازم نسبتا ضروری

برخی از این وسایل، لوازمی هستند که برخی از افراد آن‌ها را ضروری می‌دانند و برخی دیگر وجود آن‌ها در کوله‌پشتی را بار اضافه می‌دانند. این وسایل با توجه به شرایط آب و هوا، میزان تجربه شما در سفر، طول مدت سفر یا کوهنوردی انتخاب می‌شوند.

 

 

 • دستمال توالت: سعی کنید دستمال‌های قابل تجزیه انتخاب کنید تا مشکلی برای طبیعت ایجاد نکنید.
 • دستمال مرطوب: دستمال مرطوب به اندازه دستمال کاغذی مهم است و فکرش را نمی‌کنید که تا چه اندازه به کار شما خواهد آمد.
 • کپسول و اجاق سفری: خیلی از مواقع آتش کافی نیست، یا در منطقه‌ای کمپ می‌کنیم که چوب زیادی برای هیزم در دسترس نیست. سرشعله و کپسول سفری بهترین راه تهیه غذا در این شرایط است چون کوچک هستند و وزن زیادی ندارد. تعداد کپسول‌هایی که شما احتیاج دارید به تعداد روزهای سفرتان بستگی دارد. سرشعله ارزان قیمت را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم چراکه ممکن است فندک سالمی نداشته باشند و همچنین شعله را به خوبی پخش نکنند و باعث سوختن غذای شما بشود.
 • مایع صابون: اگر بتوانید در یک بطری کوچک با خودتان کمی مایع صابون ببرید برای تمیز کردن دست‌ها و حتی شستن ظرف‌های غذا هم کارامد است.
 • لوازم بهداشتی شخصی: مسواک، خمیرندان و…
 • هدبند: خیلی از مواقع هدبند به عنوان دستمال و حوله استفاده می‌شود، خیلی سبک‌تر از حوله هستند و سریع هم خشک می‌شود.
 • هاستل، اقامتگاه‌هایی برای بک پکر‌ها

یکی از ویژگی‌هایی که در سفر‌های بک پکری آن را تجربه می‌کنید، ماندن در اقامتگاه‌های متفاوت و عمومی‌تر است. برای آنکه هزینه‌ی سنگینی مانند اجاره‌ی اتاق یا رزرو هتل شامل شما نشود، هاستل می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. هاستل‌ها محلی برای اقامت هستند که تنها هزینه‌ی یک تخت را در آن می‌پردازید و نه یک اتاق و فضای خصوصی.
نام هاستل اگرچه ممکن است در ایران کمی بیگانه به نظر برسد، اما می‌توانید از پانسیون‌ها نیز برای اقامت در شهر‌های ایران استفاده کنید.

سفر با کوله پشتی تجربه‌هایی وصف ناپذیر برایتان خواهد داشت. تجربه‌ای که با گذر از همه رنج‌ها و زیبایی‌های آن سفری به یادماندنی است.

date_range سه شنبه 19 آذر 1398 remove_red_eye 1268 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09192925817
05138538413
پرواز خارجی
09192925817
05138538415
اتوبوس
09192925817
05138538415
هتل داخلی
09192925817
05138538415
هتل خارجی
09192925817
05138538415
تور داخلی
09192925817
05138538415
تور خارجی
09192925817
05138538415
بیمه مسافرتی
09192925817
05138538415
ویزا
09192925817
05138538415
ثبت نظر
chat 0